Τεράστια νίκη ο ΑΟ Χαλκίς 1-0 την Θύελλα Καμαρίων στην Σαντορίνη

Τεράστιο τρίποντο για τον ΑΟ Χαλκίς που έφυγε νικητής από την Σαντορίνη με 1-0, παίζοντας έξυπνα και με πολύ σωστή αμυντική τακτική χτυπώντας στις καθυστερήσεις με πέναλτι που κέρδισε ο Παπαδάκης.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι παρά την κατοχή μπάλας δυσκολευόντουσαν να δημιουργήσουν φάσεις απέναντι στην καλά οργανωμένη αμυντική γραμμή της Χαλκίδας.
Ο Α.Ο.Χ στο 17΄ έκλεψε τη μπάλα με τον Πατερίτσα που πάσαρε στον Χαραλαμπίδη το σουτ του οποίου πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Ανδριόλα.

Πολύ καλή στιγμή για τον Α.Ο.Χ. στο 33΄με το σουτ του Χαραλαμπίδη να σταματάει σε σώματα αμυντικών.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι είχε καλύτερο ρυθμό με την Θύελλα να μπαίνει πιο επιθετικά.
 Στο 47΄ η κεφαλιά του Μαντούση έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Σταυριανού.

Με τη Χαλκίδα να ισορροπεί στο 57΄ ο Σχίζας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση με το αδύναμο σουτ να καταλήγει στην αγκαλιά του Ανδριόλα.

Ευκαιρία για την Θύελλα στο 79' με τον Ερρίκο να μην καταφέρνει από κοντά να πλασάρει τον Σταυριανό.

Εκτέλεση φάουλ στο 83' για τους γηπεδούχους με τον Ερρίκο να προσκρούει στο τείχος και στην επαναφορά σουτ και τον Σταυριανό να μπλοκάρει.

Στις καθυστερήσεις 93' ο Παπαδάκης ανατράπηκε, κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ντελέκος και και έδωσε την νίκη στον ΑΟ Χαλκίς 0-1.