Επικράτησε η Αιδηψός στο βορειοευβοιώτικο ντέρμπι με τους Ωρεούς

Για την 9η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας της Εύβοιας, η ομάδα της Αιδηψού ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της Β. Εύβοιας με τον ΑΟ Ωρεών.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ, αφού στο 3ο λεπτό ο Φώτου βγήκε τετ α τετ με τον Δαμάσκο και κατάφερε με πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, 1-0.
Στο 18΄ ο Μούστος εκτελεί κόρνερ και ο Ένεχ με το κεφάλι στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 24΄  ο Σταματονικολός σουτάρει άουτ.
Στο 36΄ ο Αναστασιάδης πλασάρει από κοντά με τον Δαμάσκο να μπλοκάρει.
Στο 37΄ σουτ του Μούστου μπλοκάρει ο Μιλάνι.
Στο 39΄ οι γηπεδούχοι εκτελούν φάουλ και ο Δαμάσκος διώχνει πετυχημένα.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ηλίας Στεργίου έφτασε κοντά στο γκολ, αφού έστειλε την μπάλα με το κεφάλι λίγο έξω από δοκάρι.
Στο ξεκίνημα σχεδόν του δεύτερου μέρους, στο 48΄ συγκεκριμένα, ο Αναστασιάδης με σέντρα βρίσκει τον Χ. Φώτου που την κεφαλιά του διώχνει σε κόνερ ο Μαυρούστικος.
Στο 52΄ ο Μιλάνι διώχνει  μετά από φάουλ των φιλοξενούμενων.
Στο 69΄ ο Αντριάνο Μπιμπάι επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή που τερματίζει λίγο έξω από το κάθετο.
Στο 73΄ ο Μαυρούστικος διώχνει την κεφαλιά του Γοργομάτη ο οποίος στην επιστροφή της μπάλας την πλασάρει και πάλι ο Μαυρούστικος σώζει της εστία του διώχνοντας σε κόρνερ.
Στο 87΄ ο Τίτο Μπιμπάι πλασάρει λίγο έξω ενώ στο 88΄ ο Ανασταδιάδης στέλνει την μπάλα στο δοκάρι του Μαυρούστικου.
Στο 90΄ ο Τίτο Μπιμπάι διπλασίάζει τα τέρματα της Αιδηψού με επιτυχή εκτέλεση πέναλτι, 2-0
Στο 93΄ ο Τζαφράι είχε και αυτός δοκάρι, στην τελευταία φάση του αγώνα

Να σημειώσουμε πως πριν την έναρξη του αγώνα, ο Δημήτρης Αθανασίου που υπήρξε μέλος του ΑΟ Αιδηψός σήμερα είναι ποδοσφαιριστής του ΑΟ Ωρεών, δέχθηκε τιμητική πλακέτα για την προσφορά του στην ομάδα της Αιδηψού από τον Στάθη Χασανδρινό.