ΑΟ Αιδηψός - Αστέρας Βατώντα 1-2

Στη σημερινή εμβόλιμη αγωνιστική της Τετάρτης 13 Μαρτίου 2019, ο  Αστέρας Βατώντα έφυγε από την Αιδηψό  με τους τρεις βαθμούς της νίκης  στις αποσκευές του.
Ένα παιχνίδι που είχε ένα αυτογκόλ για την Αιδηψό αλλά και δύο πέναλτι για τον Αστέρα.

Στο 10' ο Βατώντας προηγήθηκε όταν μετά από βαθιά μπαλιά στο κέντρο της άμυνας της Αιδηψού ο Γλύκος στην προσπάθεια να απομακρίνει με το κεφάλι, κρέμασε τον Κυριακού, 0-1.

Στο 25' ο Μπιμπάι  Τίτο  μπήκε από δεξιά, πάτησε περιοχή και με  αριστερό σουτ έκανε το 1-1.
Λίγο πριν το ημίχρονο ο Σκριβάνος σούταρε από το ύψος της περιοχής και η μπάλα βρήκε το χέρι του Ηλία Στέργιου.

Ο διαιτητής σφύριξε το πέναλτι που εκτελεί ο ίδιος ο Σκριβάνος εύστοχα, κάνοντας το 1-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αιδηψός βγήκε να πιέσει αλλά ο Βατώντας ήταν αυτός που κέρδισε νέο πέναλτι. Αυτή την φορά  όμως ο Σκριβανος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Η Αιδηψός στα τελευταία λεπτά πίεσε και  δημιούργησε  τρείς καλές ευκαιρίες, αλλά ο γκολκίπερ του Βατώντα είπε "όχι" και στις τρείς  περιπτώσεις.