Εύκολο απόγευμα για τον Ηρακλή Ψ.(4-1)τον Ελλήσποντο στην Λάμψακο.

Mετά την αυτοχειρία του Σαββάτου ο Ηρακλής Ψαχνών δεν είχε άλλο περιθώριο απωλειών και έτσι πέρασε με το άνετο 4-1 από την Λάμψακο απέναντι στον μαχητικό Ελλήσποντο.
Έτσι διατηρήθηκε η διαφορά των τεσσάρων βαθμών από την πρωτοπόρο Αρτάκη που την ίδια ώρα κέρδιζε τον Λήλα με 1-0.
Η νίκη του Ηρακλή Ψ.ήρθε σχετικά εύκολα με τον Σπανό με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μήτρου στο 30' να ανοίγει την πόρτα της νίκης.
Στο 41' ήρθε ο Κόφι με πλασέ να πάρει το ριμπάουντ μετά από σουτ του Σκριβάνου και να κάνει έτσι δύο τα τέρματα των φιλοξενουμένων.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελλήσποντος αναθάρρησε και στο 62'μείωσε με αυτογκόλ του Σπανού μετά το βολέ από τον Σπάχο ο αμυντικός του Ηρακλή στην προσπάθεια του να γυρίσει στον Αρχοντάκη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Η χαρά των γηπεδούχων όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ηρακλής Ψ.κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κόφι από τον Αυλωνίτη,το εκτέλεσε εύστοχα ο Ζουλιώτης κάνοντας το 1-3 και βάζοντας έτσι ταφόπλακα στις όποιες φιλοδοξίες των γηπεδούχων.
Για να έρθει στο 86'ο Ντούμας να βάλει την τελευταία πινελιά στο κάδρο της νίκης του Ηρακλή Ψ. πετυχαίνοντας το τελικό 1-4.
Δίκαιη η νίκη των Ψαχνιωτών απέναντι σε έναν φιλότιμο αντίπαλο και με το βλέμμα πλέον στην σκιά της πρωτοπόρου Αρτάκης.

Πολύ καλή η διαιτησία των Βρακά,,Κωνστάντιου και Τσιφλάκου.

Ελλήσποντος:Σπάχιο,Ρογαλίδης,Κοντάκης(50'Νάνος),Κουσερής,Αυλωνίτης,Μάλλιος(60'Φτούλης)