Εντυπωσιακό ματς και νίκη της Δροσιάς (4-2) επί των αξιόμαχων Ωρεών

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Δροσιάς μεταξύ της τοπικής ομάδας και των Ωρεών που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με το ευρύ 4-2.Οι παίκτες του κ.Αντωνόπουλου καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο κυρίως εκμεταλεύτηκαν το άγχος των φιλοξενούμενων που σε ένα ακόμη ματς μετά από αυτό στο Βασιλικό έπαιζαν με το μαχαίρι στα δόντια και την επιβίωση τους στη κατηγορία.Το σκο άνοιξε στο 15' όταν από κόρνερ του Βαρσαμά ο τερματοφύλακας Μαυρότσικος Δημ. στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του.Και σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε με το κλείσιμο του ημιχρόνου(45') ο Ελευθερίου ο Χάρης η αλλοιώς ''ο Φορτούνης των φτωχών'' με ένα καταπληκτικό πλασέ μετά από πάσα λουκούμι του Βαρσαμά να σφίξει περισσότερο
τα λουριά στο λαιμό των φιλοξενούμενων.Οι οποίοι φιλοξενούμενοι του κ.Γουρνά στο δεύτερο ημίχρονο μην έχοντα ςτίποτα να χάσουνε μπήκαν με σκοπό να ξαναμπούν στο παιχνίδι.Παρότι βρέθηκαν να χάνουν στο 52΄με 3-0 με γκολ του Σεινταράσι μετά από εξαιρετικό συνδυασμό του σκόρερ αρχικά με τον Μπασούκο και στην συνέχεια με τον Ελευθερίου τον Χάρη,εν τούτοις κατάφεραν να μειω΄σουν σε 3-1 στο 60 με τον Κατσό και με με τον ίδιο παίκτη στο 74΄σε 3-2 κάνοντας το ματς γκραν γκινιόλ στο τέλος.Όμως ήρθε στο 79' ο Τζέμος να χωθεί στην άμυνα των Ωρεών και να πλασάρει εύστοχα κάνοντας το τελικό 4-2.Συμπερασματικά δίκαιη η νίκη των γηπεδούχων που εδραιώθηκαν πλέον στα ψηλά της βαθμολογίας σε αντίθεση με τους βορειοευβοιώτες που το ματς με το Αυλωνάρι την ερχόμενη Κυριακή στην έδρα τους καθίσταται ματς σωτηρίας με την νίκη να είναι πλέον επιτακτική.Πολύ καλή η διαιτησία των Φώτη,Ρουμπή και Σέρρα.

Δροσιά:Αναστασίου,Νάνος,Σεινταράσι,Καρλατήρας,Προβής,Κάκιος,Μπασούκος(90'Σταμέλος)
Δουρδουβέλας,Ελευθερίου Χ(85'Σκοπελίτης),Βαρσαμάς(67'Τουλίτσης),Τζέμος.

Ωρεοί:ΜαυρούσικοςΔ,Τζαφεράι,Καπλανάι,Μαργέτης(46'Καραδημητρης),Τοουρφέ,Κατσός,Μπαλάνος
(86'Πανταζής),Μαυρούτσικος Ι,Ένεχ,Αθανασίου(57'Καραπάνος),Σταματονικολός.