Καθάρισε στο δεύτερο η Σκεπαστή 2-0 την Δόξα Προκοπίου

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας (ειδικά στο Α' ημίχρονο) η Σκεπαστή με καλύτερη εμφάνιση στην επανάληψη κατάφερε να σκοράρει δύο φορές και να πετύχει άλλη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα που μάλιστα την φέρνει στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα (με αγώνα περισσότερο από τον Ταμυναϊκό που αγωνίζεται αύριο).

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν ο Αποστόλης Γεωργίου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στο 65' κάνοντας το 1-0 και ο Κωνσταντός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88' (το κέρδισε ο Γιάννης Θαλασσινός) έκανε το τελικό 2-0.
Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Θανάση Θαλασσινό στο Β' ημίχρονο.

Στο 61' χτύπησε ο Γιώργος Μακρής της Δόξας και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις.

Διαιτησία: Πόγκας, Κελεπούρης-Πασχαλίδης.