Προελαύνει.....Α.Ο.Άρης Αγίας Άννας-Α.Ο.Ελληνικά 6-1

Οι κιτρινόμαυροι συνέχισαν το σερί τους και έφτασαν σε μια ακόμα νίκη με σκορ 6-1,συνολικά έφτασαν τις 20 νίκες και μια ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα με συγκομιδή βαθμών τους 61.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για του γηπεδούχους καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό μετά απο χαμένη ουσιαστικά μπαλιά των φιλοξενούμενων και μετά απο κακή συνεννόηση μεταξύ Δροσούνη και Αλεξανδρή η μπάλα έφτασε στον Σπανό και με απευθείας σουτ στην κίνηση παραβίασε την εστία του Αλεξανδρή.Για όλο σχεδόν το πρώτο ημίχρονο δεν μπορούσαν να σπάσουν την διπλή ζώνη άμυνας που είχαν παρατάξει οι φιλοξενούμενοι και ο θεός του πολέμου απειλούσε με μακρινά σουτ,εως την φάση του 40 που οι κιτρινόμαυροι κέρδισαν το πέναλτι και την αποβόλη του γκολκίπερ των Ελληνικών σε μπαλιά του Δροσούνη που έκοψε την αντίπαλη άμυνα στα δυο και έκει πετάχτηκε ο Ραβανός και με τσίμπημα με το κεφάλι όπου τον ανέτρεψε ο Πλατιάς την εκτέλεση ανέλαβε ο Δροσούνης όπου ευστόχησε και έτσι λύθηκε η πολιορκία και όλα απλοποιήθηκαν.Με αυτό το σκορ πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια.Με την έναρξη της επανάληψης ο Άρης σκόραρε με τον μόνιμο σκορερ της Χρήστο Λιάσκο.Στη συνέχεια δράση ανέλαβε ο Ρούσσος όπου στο 52 με εκπληκτική εκτέλεση φαουλ και στο 65 με απευθείας σουτ στην κίνηση απο ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι για τέταρτη φορά στο παιχνίδι.Στη συνέχεια στο 79 ο Κωσταντός ανέβασε το σκορ στο 5-1 με απευθείας έκτελεση φαουλ.Το χορό των γκολ έκλεισε ο Λιάσκος στο 89  και έτσι γράφτηκε το τελικό 6-1.Η στιγμή που σηκώθηκε όλο το κοινό και χειροκρότησε έγινε στο 70 όταν μπήκε στον αγωνιστικό χώρο μετά απο απουσία απο τα γήπεδα περίπου δυο χρόνων,ο λόγος για μια απο τις σημαίες της ομάδας τον Δαυιδ Αμελαδιώτη.
ρεπορταζ::Χατζηραφτάκης Γιώργος