Καλή απόδοση και νίκη με 5-1 μέσα στον Όλυμπο.

Παίζοντας απλά αλλά ουσιαστικά ειδικά στο Β' ημίχρονο ο ΑΠΚΟ Δροσιάς σημείωσε ευρεία νίκη μέσα στο Γυμνό με 5-1. Η ομάδα του Ντ Γιακόβλεβιτς έβαλε την μπάλα κάτω και απέδωσε ουσιαστικό ποδόσφαιρο.
Η γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 7' με δυνατό  σουτ του Αργύρη από το ύψος της περιοχής. Στο 25' οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με πέναλτι που κέρδισε ο Σπυρόπουλος που ανετράπη και εκτέλεσε εύστοχα ο Μαντζούνης 1-1. Δυο λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Σουλιωτάκης με σουτ έξω από την περιοχή έδωσε το προβάδισμα στην Δροσιά 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Δροσιά συνέχισε να παίζει ουσιαστικά και με τρία ακόμη γκολ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της. Στο 71' ο Κατσίκαρος με πλασέ έγραψε το 1-3, στο 87' ο Σπυρόπουλος με δυνατό σουτ έκανε το 1-4 και στο 88' ο Κηπιώτης διαμόρφωσε το τελικό Όλυμπος Γυμνου- ΑΠΚΟ Δροσιάς 1-5.