Έχσε πέναλτι στο 91' ο Ολυμπιακός Βόλου και έμεινε στο 1-1 μετον Ηρακλή Θεσσαλονίκης

Ο Ολυμπιακός Βόλου προηγήθηκε κόντρα στον Ηρακλή, αλλά έμεινε στο 1-1 μένοντας πίσω στην προσπάθεια ανόδου στη Σούπερ Λίγκα
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15' όταν ο Νίκος Σαββίδης έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον.
Στο 27' έγινε η φάση που άλλαξε άρδην το ματς. Ο Αρβανίτης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής Μαντάκης υπέδειξε πέναλτι δείχνοντας τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον αμυντικό των Θεσσαλών.
Ο Πουρτουλίδης μετέτρεψε στο 28' την εσχάτη των ποινών σε γκολ κι έφερε το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης ο Μόνχε κέρδισε πέναλτι από τον Κουρούπη. Ο Κριστόμπαλ το εκτέλεσε, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε διατηρώντας το 1-1.