Εντυπωσιακό μπάσκετ την 10η μέρα του Τουρνουά Αυλωνάρι 2014

Εξαιρετικό Μπάσκετ παίχθηκε στο σημερινό πρόγραμμα στο Γυμνάσιο Αυλωναρίου όπου  διεξήχθηκαν οι αγώνες της 10η μέρας του Τουρνουά Αυλωνάρι 2014. Ο πρώτος αγώνας του προγράμματος ήταν για τον Α' όμιλο όπου το Αυλωνάρι νίκησε την ομάδα Ναυαγοί με 64 - 28 τερματίζοντας πρώτο και αήττητο στην πρώτη φάση των αγώνων.
Στον δεύερο αγώνα η ομάδα Κλαρινογαμπροί αποδίδοντας εντυπωσιακό μπάσκετ μετέτρεψαν το ντέρμπι σε μονόλογο και πήραν άνετη νίκη απέναντι στο Αιγαίο με 78-36. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 20-1 υπέρ των Κλαρινογαμπρών ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 40-15 και με τους Κλαρινογαμπρούς να αποδίδουν εντυπωσιακό μπάσκετ απέναντι σε μια καλή και αήττητη ομάδα το Αιγαίο. Και οι δυο ομάδες βέβαια πέρασαν στην επόμενη φάση του Τουρνούα.