Εκπληκτικό Μπάσκετ στην πρεμιέρα της προημιτελικής φάσης στο Αυλωνάρι

Εξαιρετικό θέαμα επιφύλασσε η πρεμιέρα της προημιτελικής φάσης του Τουρνουά Αυλωνάρι 2104 στους αγώνες της 1ης αγωνιστικής για τον Ε' όμιλο (πρώτο των προημιτελικών).
Στον πρώτο αγώνα το Αυλωνάρι αποδίδοντας γρήγορο και καλό μπάσκετ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Αιγαίο και από την αρχή πήρε μια διαφορά 20 πόντων την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος, για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα νικώντας με 71- 53. Η ομάδα του Αιγαίου δεν ήταν άσχημη αλλά σήμερα το Αυλωνάρι ήταν εξαιρετικό.
Στον δεύτερο αγώνα και στο κατάμεστο γήπεδο παρακολουθήσαμε έναν από τους ποιοτικότερους αγώνες του Τουρνουά. All Stars και Alpha Group σε ένα αγώνα ντέρμπι από το πρώτο λεπτό πρόσφεραν σπουδαίο θέαμα και χειροκρωτήθηκαν. Πόντο πόντο πήγαινε ο αγώνας στο πρώτο και δεύτερο δεκάλεπτο. Στο Β' ημίχρονο και στο 3ο δεκάλεπτο η Alpha Group γύρισαν το εις βάρος τους σκορ και προηγήθηκαν με 62-58. Στο 4ο δεκάλεπτο όμως η All Stars με ένα 20-10 πήραν την νίκη με 78-72.
Και οι δυο αγώνες ήταν για τον πρώτο όμιλο όπου Αυλωνάρι και All Stars πήραν από δύο βαθμούς και απέκτησαν σαφές προβάδισμα για την συνέχεια.