Φιλική νίκη για την Δόξα 1-4 στο Μαντούδι

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν στο πρώτο φιλικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες οι δύο προπονητές.Τόσο ο Θανάσης Τσικτσίρης όσο και ο Διαμαντής Κουτσουφλάκης χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στην διαθεσή τους.Στον αγώνα τώρα, οι μαυραετοί επιβλήθηκαν της Αναγένησης Μαντου-4-1δίου με .Το χορό των γκολ άνοιξε με έυστοχο χτύπημα πέναλτι ο Γεωργίου, για να ισοφαρίσει λίγα λεπτά αργότερα ο Τριάντης για την Αναγέννηση Μαντουδίου. Το ημίχρονο έληξε1-2 χάρη σε ένα πολύ όμορφο γκόλ που πέτυχε ο Ριζόπουλος.

Στην επανάληψη και δύο ομάδες πραγματοποίησαν αλλαγές.Το τελικό σκόρ διαμόρφωσαν για την Δόξα  ο νεοαποκτηθείς Δρομούσογλου και ο Σωτήρης Αντρέου .Επόμενο δυνατό τέστ για την Δόξα το Σάββατο στο τουρνουά Ηλίας Κουτσουφλάκης, όπου θα συμμετέχουν ο Ηρακλής Ψαχνών και ο Ολυμπιακός Χαλκίδος, ενώ το Μαντούδι έχει προγραμματίσει φιλικό την επόμενη Τετάρτη με την ομάδα της Χαλκίδας.