Φιλική 5άρα του ΑΟ Αυλωναρίου στον Αμαρυνθιακό

Σπουδαίο φιλικό παιχνίδι έγινε στο Γήπεδο ''Ν. Κούκης'' του Αυλωναρίου ανάμεσα στον ΑΟ Αυλωναρίου και τον Αμαρυνθιακό.
Ο αγώνας ξεκίνησε με το Αυλωνάρι να ανοίγει στο 10' το σκορ με τον Βογιατζή 1-0. Στο 16' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με γκολ του Πόγκα 2-0. Με την συμπλήρωση του 45λεπτου ο Βογιατζής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη στο 48' ο Πόγκας πέτυχε το 4-0, ενώ στο 51' ο Σεϊντόπουλος  μείωσε για τον Αμαρυνθιακό σε 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 67' ο Σατήρης.
Στον πάγκο του Αυλωναρίου σήμερα ήταν ο Γιάννης Κοτρόζος ( απουσίαζε λόγο πένθους ο Β. Τόγιας) και χρησιμοποίησε αρκετούς παίκτες.
Και ο Γιάννης Καρβέλης από την πλευρά του Αμαρυνθιακού χρησιμοποίησε σχεδόν δυο ενδεκάδες και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα, αφού την ερχόμενη Κυριακή στο ίδιο γήπεδο η ομάδα του θα αντιμετωπίσει την Αρτεμη Αγ. Γεωργίου για το κύπελλο Ευβοίας.