Δυνατό τεστ για Αυλωνάρι & Δύστο με πέντε γκολ. 2-3 υπέρ του Δύστου

Δυνατό τεστ στο γήπεδο Ν. Κούκης του Αυλωναρίου ανάμεσα στον ΑΟΑ και τον Δύστο. Στα επίσημα παιχνίδια ρίχνεται πρώτος ο Δύστος αφού την Κυριακή αντιμετωπίζει στο Κόσκινα την ομώνυμη ομάδα για τον θεσμό του κυπέλλου Ευβοίας και ο Γιάννης Βυργιώτης έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για το στήσιμο της ομάδας του την Κυριακή.
Από την άλλη πλευρά ο Βαγγ. Τόγιας είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει νέα παιδιά αφού η ομάδα του έλειπε σχεδόν η μισή και να βγάλει κι' αυτός τα συμπεράσματα του.

Αγωνιστικά τώρα η Φιλοξενούμενοι φάνηκαν πιο δεμένοι και με καλύτερη φυσική κατάσταση έκαναν φάσεις και στο 42' με πλασέ του Μαστροκώστα Χαρ. άνοιξαν το σκορ 0-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του Δύστου και στο 58' με εξαιρετική κεφαλιά του Ευδοξιάδη έγινε το 0-2.
Στο 66' ο νεαρός Πιλάτης Δημ. με διαγώνιο σουτ παραβίασε για τρίτη φορά την εστία του Πετράκη 0-3.
Μετά το 80' άρχισε να συνέρχεται το Αυλωνάρι και στο 82' με διαγώνιο σουτ του Δημά μείωσε σε 1-3 και στο 86' με κεφαλιά του Πόγκα διαμορφώθηκε το τελικό 2-3 υπέρ του Δύστου.