Με 7 παίκτες 2-0 ο Νηλέας τον Ηρακλή Πρασίνου

Στην παράταση κρίθηκε στο Νεοχώρι ο αγώνας του Νηλέα με τον Ηρακλή Πρασίνου με δυο γκολ που σημειώθηκαν στην παράταση.
Ένας αγώνας που οι γηπεδούχοι τον τέλειωσαν με 7 παίκτες και οι φιλοξενούμενοι με 10.
Πιο αναλυτικά στον αγώνα ο Νηλέας είχε την υπεροχή στο Α' μέρος κι έχασε πολλές ευκαιρίες να προηγηθεί στο σκορ.
Στην επανάληψη στο 58' οι φιλοξενούμενοι ύστερα από λάθος των αμυντικών έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ και από το 60' αρχίζουν οι τραυματισμοί και οι αποβολές.
Στο 60' αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο ο Latifi.
Στο 76' τραυματίζεται στο κεφάλι ο Ζωντός αποχωρεί για το κέντρο υγείας, κι ενώ ο Νηλέας έχει κάνει τις τρεις αλλαγές μένει με 10 παίκτες.
Στο 94' (παράταση) αποβάλλεται με απ' ευθείας κόκκινη ο Κότσαρης Κ του Νεοχωρίου αφήνοντας τους γηπεδούχους με 9 παίκτες.
Στο 106' αποβάλλεται με 2η κίτρινη ο Πούρης και ο Νηλέας μένει με 8 παίκτες.
Στο 110' τραυματίζεται ο Τσόκας , δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Νηλέας μένει με 7 παίκτες.

Στο 112 ο Καρλής Γ δέχεται μπαλιά από τον τερματοφύλακα του περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του ανατρέπεται και το πέναλτι που καταλογίζεται εκτελεί ο ίδιος γράφοντας το 1-0
Στο 118' μπαλιά ακριβείας του Ρέτσα στον Καρλή Γ. που με υποδειγματικό πλασέ διαμορφώνει το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ κι έδωσε την πρόκριση στον Νηλέα Νεοχωρίου.

Το ΔΣ του Νηλέα, οι συμπαίκτες του και όλο το Νεοχώρι εύχονται γρήγορη ανάρρωση στον Γ. Ζωντό που τραυματίστηκε στο αγώνα του Κυπέλλου με τον Ηρακλή Πρασίνου. ( Του παίκτη τοποθετήθηκαν ράμματα και αργά το βράδυ επέστρεψε στο σπίτι του)