Νίκη στο Νησί ο ΑΟ Αυλωναρίου

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε ο ΑΟ Αυλωναρίου από την Σκύρο με δυο γκολ του Παν Ηλία ένα σε κάθε ημίχρονο.
 Με κυρίαρχο στοιχείο τον δυνατό άνεμο ξεκίνησε ο αγώνας και με το Αυλωνάρι να στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Λίγες η καλές στιγμές του πρώτου μέρους και σε μια απ' αυτές ο Ηλίας εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας της Σκύρου με πλασέ άνοιξε το σκορ για το Αυλωνάρι 0-1  Η απάντηση της Σκύρου ήρθε ακριβώς στο  45' με χαμένη ευκαιρία του Τσελεπή ύστερα από κόρνερ.
Με το 0-1 πήγε στα αποδυτήρια το Αυλωνάρι σε ένα πρώτο ημίχρονο που είχε τον έλεγχο του αγώνα.
Η επανάληψη ξεκίνησε με την αποβολή του Χιώτη στο 48΄με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα (φάουλ τελευταίος παίκτης) και η Σκύρος συνέχισε με δέκα παίκτες.
Στο 54' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσελεπή 1-1.
Λιγοστές οι φάσεις για την συνέχεια και με τον δυνατό άνεμο να εμποδίζει και τις δύο ομάδες.
Στο 75' και πάλι ο Ηλίας εκμεταλλευόμενος λάθος των αμυντικών της Σκύρου με εξαιρετικό πλασέ έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Γιαλού γράφοντας το τελικό 1-2 που έδωσε την νίκη και τους τρεις βαθμούς στον ΑΟ Αυλωναρίου.