Αναγέννηση Μαντουδίου-Ερμής Πηλίου: 1-0

Με σκορ 1-0, το Μαντούδι κέρδισε στο γήπεδό του το γειτονικό Πήλι,σ'ένα μέτριο παιχνίδι από πλευράς ευκαιριών καθώς δεν βοήθησε και το ''βαρύ'' γήπεδο τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.
   Στο α' ημίχρονο οι δύο ομάδες μοιράστηκαν κατοχή και ευκαιρίες,ελάχιστες όπως είπαμε,χωρίς να προσφέρουν καλό θέαμα στούς αρκετούς θεατές που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου παρά το αρκετό κρύο πού επικρατούσε στην περιοχή.Ετσι οι δύο ομάδες πήγαν στ'αποδυτήρια για το
ημίχρονο,στο 0-0.
   Στο β' ημίχρονο οι μαντουδιανοί μπήκαν πιό δυνατά στο παιχνίδι δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες να πετύχουν ένα τέρμα,με τούς πηλιώτες να δείχνουν να έχουν μείνει από δυνάμεις και να προσπαθούν
να πετύχουν κάτι καλό με αντεπιθέσεις.Έτσι φτάσαμε στό 75' λεπτό του παιχνιδιού όπου σέ μία επιθετική ενέργεια των παιχτών τού Μαντουδίου ο τερματοφύλακας τού Ερμή Αλεξανδρής, ενώ μπλόκαρε σταθερά την μπάλλα χτύπησε με το απλωμένο πόδι του τον επερχόμενο,με επίσης απλωμένο πόδι,Μπίλα της Αναγέννησης.Ο διαιτητής τού αγώνα κ.Σέγκος έδειξε αμέσως την εσχάτη των ποινών και κόκκινη κάρτα στον Αλεξανδρή.Η απόφαση αυτή προκάλεσε θύελλα αντιδράσεων από πλευράς Πηλίου με αποτέλεσμα ο ''παγερός'' στις αποφάσεις του Γ.Σέγκος, να αποβάλλει και τον προπονητή του Ερμή προκειμένου να συνεχιστεί το παιχνίδι.Ο αρχηγός της Αναγέννησης Γ.Λιάκος ευστόχησε στο πέναλτυ καί έκανε το 1-0 πού ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
ΜΑΝΤΟΥΔΙ:Μπίλας Γ,Αλαφάκης,Αντωνίου,Τάρλας,Τριάντης,Λιάκος,Μαρίνος,Τσικτσίρης,Μπίλας  Ν,Ψύχας,Πριόνας.
ΠΗΛΙ:Αλεξανδρής,Μπατσακούτσας,Ζυγογιάννης,Κυριάκου,Τζαφέρος,Μπουζάλας Σ,Ανδρίτσος Ι,Δημάκος Α.Κοντάκης,Καμπούρης,Μπουζάλας Δ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γ.Σέγκος-Α.Λιαγκάκης-Κ.Δάλλας