Σπουδαίο τρίποντο ο Παντριαδικός

Μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Παντριαδικός απέναντι στον ισχυρό Απόλλων Ερέτριας στην έδρα του σε έναν αγώνα που είχε ποιότητα και δύναμη παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο.
Στο 15' ο Γ. Γκούμας με εξαιρετικό πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Παντριαδικό 1-0. ενώ στο 22' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Καραντάκη από τον Λιατίφη που εκτέλεσε ο Σταύρου κι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια απομάκρυναν οι παίκτες της Ερέτριας.
Στο 28' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν όταν μετά από σέντρα ο Μόρος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα 1-1.

Στο 33' νέα ανατροπή αυτή την φορά του Γκούμα, καταλογισμός πένελτι που αυτή τη φορά ο Σταύρου ήταν εύστοχος και διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Απόλλων πίεσε ήταν καλύτερος, έχασε ευκαιρίες και δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Αντίθετα στο 87' οι αμυντικοί του Απόλλωνα επιχείρησαν να γυρίσουν  την μπάλα πίσω, πετάχτηκε ο Γκούμας και την έστειλε στα δίχτυα του Μητακίδη γράφοντας το τελικό 3-1 υπέρ του Παντριαδικού.