Σπουδαίος ο Γυμναστικός σε ένα συγκλονιστικό αγώνα (VIDEO)

Συγκλονιστικός ο Γυμναστικός Κύμης, σε έναν συγκλονιστικό αγώνα απέναντι σε έναν εξαιρετικό αντίπαλο στο κλειστό ''Ν. Μαρίνος'', κατάφερε με ψυχή ''χιλίων λεόντων'' να πάρει μια σπουδαία νίκη από το Περιστέρι με 75-73 , να πανηγυρίσει το 6 Χ 6  και να απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής.
Δυνατά ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο με τις δυο ομάδες να δίνουν μάχη πόντο πόντο και η λήξη του πρώτου δεκαλέπτου να βρίσκει τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 17-18.
Δείτε το πρώτο δεκάλεπτο
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι απέδωσαν εξαιρετικό μπάσκετ, εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία των παικτών του Β. Μπρατσιάκου και με ένα σερί 17-8 κατάφεραν στην λήξη του ημιχρόνου να ξεφύγουν στο σκορ με διαφορά 10 πόντων 8-17  και σκορ ημιχρόνου (25-35)
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γυμναστικού ήταν και πάλι άστοχοι αλλά κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά από τους 10 στους 4 πόντους και να κλείνει το τρίτο δεκάλεπτο 53-57 υπέρ του Περιστερίου.
Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συγκλονιστικό για τους παίκτες του Β. Μπρατσιάκου, κατάφεραν να βγάλουν ψυχή μέσα στο παρκέ και πέντε λεπτά πριν την λήξη κατάφεραν να περάσουν για πρώτη φορά μπροστά με 61-60 και μέχρι το τέλος να έχουν προβάδισμα τεσσάρων πόντων και με την λήξη του αγώνα να πανηγυρίζουν μια δύσκολη αλλά σπουδαία νίκη απέναντι στο Περιστέρι με 75-73.
Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγής στην μνήμη του Γ. Συκιώτη.

Δεκάλεπτα: (17-18), (8-17), (28-22), (22-16)