Στην 1η θέση σταθερά ο Τελεθριακός

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του «Τελεθριακού» από την Λαμία όπου αντιμετώπισε το Σάββατο 31 Ιανουαρίου τον «Πρωτεα» για την 2η αγωνιστική του Β´ γύρου πρωτάθλημα μπασκετ Β' ανδρών ΕΣΚΑΣΕ.
Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα του «Τελεθριακού» είχε μέτρια απόδοση επιτρέποντας στον αντίπαλο να ελπίζει για την νίκη καθώς το σκορ έκλεισε στο 26-29.
Ωστόσο στο 2ο ημίχρονο η ομάδα της Βόρειας Εύβοιας  δεν άφησε πολλά περιθώρια στον «Πρωτέα», καθώς με συνεχή πίεση και αλλεπάλληλες πετυχημένες αντεπιθέσεις, ο «Τελεθριακός» νίκησε με 48-65, διατηρώντας την 1η θέση της βαθμολογίας.
Επόμενο ματς: 7/1/2015 στο κλειστό Ιστιαίας, με αντίπαλο τον «Κένταυρο Λειβαδιάς».