Γυμναστικός Κύμης: Έδειξε χαρακτήρα

Έδειξε χαρακτήρα ο Γυμναστικός Κύμης και πήρε άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα, αυτή την φορά επικράτησε του Ηρακλείου  με 78-68 χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Β. Μπρατσιάκου πήραν γρήγορα το προβάδισμα και έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι 18-11.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο λίγο  αστοχία των παικτών του Γυμναστικού, λίγο η καλή απόδοση του Ηρακλείου ροκνίστηκε η διαφορά και έκλεισε το δεκάλεπτο 26-23 και σκορ ημιχρόνου 34- 34
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γυμναστκός μπήκε αποφασισμένος να καθαρίσει το παιχνίδι και έκλεισε το δεκάλεπτο  με 24-12 και συνολικό σκορ 58-46.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε μάχη πόντο πόντο και το Ηράκλειο με 22-20 πήρε το τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά τον αγώνα πήρε ο Γυμναστικός με 78-68 που τον διατηρεί στην κορυφή του πρωταθλήματος
Τα δεκάλεπτα: 18-11 , 16-23, 24-12, 20-22