Δεύτερη νίκη για τη Δόξα απέναντι στα Λουκίσια

Τη δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας Εύβοιας πέτυχε η Δόξα Προκοπίου στο γήπεδο «Ηλίας Κουτσουφλάκης» με αντίπαλο την ομάδα των Λουκισίων, με σκορ 3-2.
Οι Μαυραετοί μπήκαν στο παιχνίδι δυνατά, χωρίς άνγχος και στα πρώτα 25 λεπτά είχαν πετύχει ήδη τρία γκολ.
Από την άλλη, η ομλάδα των Λουκισίων που σήμερα έπαιζε την Κατηγορία, αιφνιδιάστηκε και δεν μπήκε καθόλου καλά στο παιχνίδι.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 4΄μόλις λεπτό, ύστερα από ωραία σέντρα του Δασκαλόπουλου, ο Καλάης με πλασέ 1 – 0.
Οκτώ λεπτά αργότερα και στο 12΄, ο Δασκαλόπουλος με υποδειγματικό πλασέ εκανε το 2-0, φτάνοντας τα 9  φετινά του γκολ στο Πρωτάθλημα.
Στο 26΄ ο Γεωργίου με ωραίο μονοκόμματο σουτ έκανε το 3-0.
Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν σε όλο το πρώτο ημίχρονο πράγμα που τελικά έκαναν στο δεύτερο.
Τα Λουκίσια στην επανάληψη μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 55΄ κατάφεραν να μειώσουν με ένα υπέροχο γκολ του Τριανταφύλλου (ανάποδο ψαλίδι) μπαίνοντας κατά κάποιο τρόπο ξανά στο παιχνίδι.
Στο 70΄ ο Κουτσαυλής με ωραίο πλασέ μείωσε σε 3-2 βάζοντας για τα καλά του Πορτοκαλί στο παιχνίδι.
Τα υπόλοιπα λεπτά του παιχνιδιού οι παίκτες του Τάσου Ταυταρίδη πίεσαν την άμυνα της Δόξας για να πετύχουν την ισοφάριση.
Στο 90΄ ο Βαρσαμάς εκτέλεσε φάουλ, ο Παμφίλης απέκρουσε σε κόρνερ κρατώντας τη νίκη για την ομάδα του.

Δόξα Προκοπίου (Διαμαντής Κουτσουφλάκης)
Παμφίλης, Μορφούλης Γ, Σταμούλος (86΄ Κανελλόπουλος Α), Ανδρέου Σ, Ανδρέου Α, Κανελλόπουλος Ν  (46΄ Μούντριζας), Δασκαλόπουλος, Καλάης, Κουτσουφλάκης, Γεωργίου, Μορφούλης Α (75΄ Πουλιπούλης)