Σπουδαία νίκη ο Λήλας μέσα στην Σκύρο.

Πολύ σημαντική νίκη για την σωτηρία του πέτυχε ο Λήλας Βασιλικού μέσα στην Σκύρο επικρατώντας του ΑΟ Σκύρου με 3-1. Μια νίκη που τον φέρνει στο γκρουπ των ομάδων που θα παλέψουν για την παραμονή τους στην μεγάλη κατηγορία του Νομού μας. Με 2-0 προηγήθηκε ο Λήλας στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε στην επανάληψη την μείωση του σκορ που έβαλε την Σκύρο στο παιχνίδι αλλά στο τέλος ο Λήλας κλείδωσε την νίκη και έφυγε με το σημαντικό τρίποντο από το Νησί επικρατώντας με 3-1.
Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας με τις δυο ομάδες να αναλώνονται σε παιχνίδι κέντρου.
Στο 20' οι φιλοξενούμενοι ΄νοιξαν το σκορ με εξαιρετικό πλασέ του Τρίκκα 0-1.
Στο 41' ο Νάνος με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Λήλα 0-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 70' κατάφεραν με πλασέ του Ν. Μανωλάκη να μειώσουν το σκορ 1-2.
Στο 79' η Σκύρος είχε ένα δοκάρι, ενώ στο 84' ο Ν Μανωλάκης τετ-ατε δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Η λύτρωση για τον Λήλα ήρθε στο 86' όταν σε μια ξαφνική αντεπίθεση ο Ζαχαριάς που δέχθηκε πάσα με δυνατό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Σκύρου κλειδώνοντας την πολύ σημαντική νίκη για τον Λήλα Βασιλικού.