Νίκη κορυφής της Μαλεσίνας μέσα στο Καρπενήσι.

Σε ένα αγώνα που είχε τέσσερις αποβολές (δύο για κάθε ομάδα) η ΑΕ Μαλεσίνας πήρε την νίκη μέσα στο Καρπενήσι επί του Αίολου με 3-1 και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας στα μπαράζ ανόδου για την Γ' Εθνική.

Με αποβολή ξεκίνησε ο αγώνας αφού στο 10'αποβλήθηκε με απ' ευθείας κόκκινη ο Γκανάς της Μελεσίνας για χτύπημα εκτός φάσης.
Στο 39' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Τζιόλας 1-0.
Στο 45' η Μαλεσίνα ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούση 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη στο 59' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε ο Λέντας αλλά ο Μακρής απέκρουσε σώζοντας τον Αίολο από παραβίαση.
Στο 81' η Μαλεσίνα πέρασε μπροστά στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο Λελούδας με κεφαλιά 1-2.
Εννέα λεπτά αργότερα στο 90' ο Σέττος ολοκλήρωσε την νίκη της Μαλεσίνας σημειώνοντας το 1-3.
Στην ίδια φάση αποβλήθηκε ο Τριανταφυλλόπουλος του Αίολου με 2η κίτρινη κάρτα.
Στο 94' με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Δ. Λέντας της Μαλεσίνας
Με 1-3 και με τις τέσσερις αποβολές ολοκληρώθηκε ο αγώνας που φέρνει την ΑΕ Μαλεσίνας στην κορφή των μπαράζ ανόδου.