Στην επόμενη φάση προκρίθηκε ο Αρτεμησιακός μετά απο παιχνίδι θρίλερ

Σε παιχνίδι θρίλερ, με πολλά στοιχεία ντέρμπι, ήταν αυτό της πρώτης φάσης του Κυπέλλου μεταξύ Ελληνικών και Αρτεμησιακού.

Και το λέμε αυτό μιας και ο Αρτεμησιακός προηγήθηκε δυο φορές και έδειχνε να προκρίνεται στην επόμενη φάση, όμως το πείσμα των Ελληνικών είχε άλλα σχέδια.
Και τις δυο φορές κατάφεραν οι γηπεδούχοι να γκρεμίσουν τη χαρά των Αρτεμήσιων αφού κατάφεραν να ισοφαρίσουν ένα λεπτό πριν τη λήξη του κανονικού παιχνιδιού και τρία λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης.
Ελληνικά
Αρτεμησιακός
 Έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου εκεί κρίθηκαν όλα, όταν στο 6ο για τα Ελληνικά η μπάλα βρήκε το οριζόντιο, ενώ ο Αρτεμησιακός ήταν εύστοχος.
Έτσι στην επόμενη φάση θα συνεχίσει ο Αρτεμησιακός, μιας και πήρε το εισιτήριο με 7-8 ( 2-2 και 5-6 στα πέναλτι)

Αύριο θα έχετε την ευκαιρία να δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ αλλά και φάσεις του παιχνιδιού που «τέντωσε» τα νεύρα όλων μέχρι τέλους