4 Στα 4 ο Λήλας και προελαύνει

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο Λήλας Βασιλικού επί του Ολυμπιακού Χαλκίδας με 2-1 σε ένα σπουδαίο και ποιοτικό αγώνα στο Δημ. Γήπεδο Βασιλικού.
Εξαιρετικός ο αγώνας στο πρώτο μέρος όπου σημειώθηκαν και τα τρία γκολ του αγώνα.
Στο 5' μόλις λεπτό οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τον Ολυμπιακό όταν ο Αγραφιώτης πέρασε όποιο βρήκε μπροστά του και από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε τον γκολκίπερ γράφοντας το 1-0.
Η απάντηση του Ολυμπιακού ήρθε στο 25' όταν μετά από σέντρα ο Δάσκος με ένα εξαιρετικό δυνατό σουτ έστειλε την πάλα στα δίχτυα του Τσάμαρη ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο 44' ο Μαστροκώστας με υπέροχο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Λήλα 2-1.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν τον αγώνα στα ίσια όταν ο Αγγελάτος βρέθηκε απέναντι από τον Τσάμαρη, τον πλάσαρε αλλά ο γκολκίπερ του Λήλα έσωσε την ομάδα του αποκρούοντας με τα πόδια.
Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον Λήλα νικητή με 2-1 να φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας πετύχει το απόλυτο, τέσσερις νίκες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές.