Σεφτέ στις νίκες το Νεοχώρι

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Νηλέας Νεοχωρίου στο γήπεδο του την 3η αγωνιστική. Επιβλήθηκε με 3-0 της Ανγέννησης  Αφρατίου σε ένα αγώνα που οι γηπεδούχοι είχαν πετύχει δύο γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο και έβαλαν τις βάσεις της νίκης. Η ομάδα του Αφρατίου δεν κατάφερε να επανέλθει στον αγώνα και μάλιστα δέχθηκε και 3ο γκολ και έφυγε ηττημένη με 3-0 απ΄το Νεοχώρι.
Στο 17' με τον Ρόγκα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 1-0
Τρία λεπτά αργότερα και πάλι ο Ρόγκας σημείωσε το 2-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη ο Νηλέας πέτυχε και πάλι με τον Ρόγκα το τρίτο του τέρμα (3-0) που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης΄