Δεν τα κατάφερε ο Σύλλας, 41-63 με τον Αρη Θήβας

Δεν τα κατάφερε ο Σύλλας Αιδηψού που έχασε από τον πρωτοπόρο Άρη Θήβας με 41-63 απέναντι σε εναν μαχητικό Σύλλα, που το εύρος της τελικής διαφοράς τον αδικεί, καθώς δημιουργήθηκε στα τελευταία λεπτά.

Ο Άρης είχε δυναμική αλλά ουσιαστικά σπατάλησε το πρώτο ημίχρονο, ενώ ο Σύλλας  που έδειξε πολύ καλά στοιχεία, ήταν ανταγωνιστικός αλλά η επιθετική δυστοκία δεν του επέτρεψε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν οριακά μπροστά  με σκορ 23-24,  φτάνοντας στο 32-41 στη Γ’  περίοδο και στο τελικό 41-63..

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 9-10, 9-17, 9-22.