Με τίτλους έκλεισε η χρονιά για τους Ευβοιώτες οδηγούς στο πρωτάθλημα Αναβάσεων

Σπουδαίες εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι Ευβοιώτες οδηγοί στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Αναβάσεων που τέλειωσε την Κυριακή με την Ανάβαση Αττικής με πλούσιο απολογισμό τίτλων, δυο πρωταθλητές έναν δευτεραθλητή και καλά πλασαρίσματα από τους υπόλοιπους.
Πιο αναλυτικά πρωταθλητές Ελλάδας αναδείχθηκαν ο Παντελής Βασιλειάδης στην κατηγορία ΕΕ 10 και ο Νίκος Ντούρας στην κατηγορία Ν3-ΕΝ3.

Στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος τερμάτισε ο Θανάσης Κουρνιάτης στην κατηγορία ΕΕ 11, ενώ καλό πλασάρισμα είχε και ο Γιώργος Χαρμαντάς στην ίδια κατηγορία αλλά με λίγες συμμετοχές στους αγώνες.

Εξαιρετική και η εμφάνιση του Δημ. Λούκα που πήρε την 5η θέση στην κατηγορία ΕΕ 10.

Επίσης από ένα άτυπο τίτλο κατέκτησαν ο Παντελής Βασιλειάδης που ήταν πρώτος στην γενική της ομάδας ΕΕ με 3ο στην ίδια κατηγορία τον Θανάση Κουρνιάτη, ενώ τον τίτλο στην γενική της ομάδας Ν έως 2 λίτρα κέρδισε και ο Νίκος Ντούρας, ενώ 7ος ήταν ο Δημ. Λούκας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους Ευβοιώτες οδηγούς για τις σπουδαίες εμφανίσεις που πραγματοποίησαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Αναβάσεων 2015