Ο Αγ Λουκάς το γκολ, το Αφράτι την νίκη

Σε ένα παιχνίδι όπου ο Άγιος Λουκάς είχε καθολική υπεροχή 4 δοκάρια ένα αυτογκόλ κατάφερε να χάσει και στην ουσία να χαρίσει στο Αφράτι την νίκη.
Μόλις στο 4ο λεπτό ο Γκαμπρι  για τον Άγιο Λουκά μετά από κόρνερ βρέθηκε μονός του στη μικρή περιοχή αλλά το σουτ που έπιασε πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 15ο λεπτό ο Μαραγκός   για το Αφρατι μετά από λάθος συνεννόηση Ρεναλτο και  Αντωνενα κατάφερε να κλέψει τη μπάλα αλλά το σουτ που έκανε πέρασε αουτ.
Στο 32ο λεπτό ήρθε το γκολ για το Αφράτι .Μετά από εκτέλεση φάουλ στο ύψος του κέντρου ο Κουκουβάος στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στο βάθος τις εστίας του Αντώνενα 1-0.
Στο 33ο λεπτό ο Αντωνίου βρήκε το Μυτάφη μόνο του στο ύψος τις μικρής περιοχής αλλά ο τελευταίος έπιασε αέρα.
Στο 41ο λεπτό ο Μπόκαρης έριξε στον αγώνα τον Καλαμιώτη και αυτός στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 44ο λεπτό σημάδεψε το δοκάρι του Μίχου.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Παναγιάρης έπιασε δυνατό σουτ αλλά απεκρουσε σωτήρια ο Μίχος.
Στο 56ο λεπτό σουτ του Αντωνίου στη κίνηση η μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 68ο λεπτό σουτ του Γκαμριελ από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μίχου.
Στο 76ο λεπτό σουτ από το Γκούμα πέφτει ο Μιχος αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα σταματά στο δοκάρι.
Στο 86ο  λεπτό πάλι σε σουτ του Γκούμα η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Μίχου.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε το Αφράτι να παίρνει την νίκη με 1-0.