Εξαιρετικό το Αυλωνάρι πήρε την νίκη στην Αιδηψό

Σημαντική νίκη σημείωσε το Αυλωνάρι μέσα στην Αιδηψό, σε ένα αγώνα που οι φιλοξενούμενοι έπιασαν πολύ καλή απόδοση, είχαν δύο δοκάρια σημείωσαν τρία γκολ και έφυγαν με το τρίποντο από την Αιδηψό που δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα.
Το ημίχρονο έληξε με το Αυλωνάρι να σημαδεύει δυο φορές τα δοκάρια της Αιδηψού, ενώ στο 29' κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Βασιλείου Δ, μετά από μπαλιά σέντρα του Δήμου Ηλ. 0-1.
Στην επανάληψη στο 57' και πάλι με πρωταγωνιστή το Δήμου που τροφοδότησε τον Σεϊντόπουλο και πλάσαρε για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του 0-2
Η Αιδηψός αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει στο 62' με δυνατό πλασέ του Αναγνώστου που απέκρουσε ο γκολκίπερ του Αυλωναρίου χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα 1-2.
Στο 79' το Αυλωνάρι κλείδωσε την νίκη με γκολ που σημείωσε ο Μακρής όταν δυνατό σουτ του Ηλ. Δήμου απέκρουσε ο γκολκίπερ και ο επερχόμενος Μακρής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-3 ολοκληρώνοντας την εκτός έδρας νίκη του Αυλωναρίου.