Στο τέλος έσωσε την παρτίδα ο Όλυμπος Γυμνού στα Κόσκινα

Σε ένα αγώνα που εξελίχθηκε σε ντέρμπι ο Όλυμπος Γυμνού έσωσε την παρτίδα και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από τα Κόσκινα, σε ένα αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο γκολ, οι γηπεδούχοι κατάφεραν όχι μόνο να ισοφαρίσουν αλλά έκαναν την ανατροπή και πήραν κεφάλι στο σκορ, όμως λίγο πριν την λήξη ο Όλυμπος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης και έσωσε την παρτίδα που τον κρατά μόνο πρώτο στην βαθμολογία.
Αιφνιδύασαν οι φιλοξενούμενοι και στο 7' ο Κοτρογιάννης άνοιξε για τον Όλυμπο τ σκορ 0-1.
Στο 41' διπλασίασαν τ τέρματα τους με γκολ που πέτυχε ο Αργύρης 0-2.
Με την λήξη του ημιχρόνου τα Κόσκινα κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Β. Δημολιάνης μειώνοντας σε 1-2 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στο ξεκίνημα της επανάληψης 46' οι γηπεδούχοι έφεραν τον αγώνα στα ίσια με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουραντά.
Στο 54' τα Κόσκινα που έπαιζαν εξαιρετικά έκαναν την ανατροπή με γκολ που σηκμείωσε ο Β Δημολιάνης 3-2.
Σε ένα δι΄στημα δύο λεπτών 55'-57' αποβλήθηκαν ο Κηρύκος για τον Όλυμπο και ο Κοκκάλας για τα Κόσκινα.
Στο 89' ο Όλυμπος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Βεσέλι ισοφαρίζοντας 3-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.