Σκύρος και Νεοχώρι τα μοιράστηκαν όλα

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Σκύρος και Νεοχώρι, σε ένα αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 88' με την Σκύρο να χάνει πέναλτι στο 60' .

Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας ενώ ο ισχυρός αέρας εμπόδιζε τις προσπάθειες και των δύο ομάδων. Λίγες οι ευκαιρίες στο πρώτο μέρος που βρήκε τον Νηλέα να προηγείται ενώ είχε και ένα σουτ στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι είχαν δυο καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο που δεν κατάφεραν όμως να τις εκμεταλλευτούν.

Στο 15' ο Νηλέας άνοιξε το σκορ όταν Μαστροκώστας και Σαμαράς συνδυάστηκαν και ο τελευταίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 0-1. Με αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες.

Στην επανάληψη και πάλι ο δυνατός άνεμος ήταν το κύριο χαρακτηριστικό με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμό και να έχουν το έλεγχο. Στο 60' η Σκύρος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Μανωλάκης Ν αλλά δεν ήταν εύστοχος χάνοντας την ευκαιρία της ισοφάρισης.
Στο στο 88' η Σκύρος κατάφερε να σημειώσει  την ισοφάριση με γκολ που πέτυχε ο Μογκάνι 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.