Έπιασε κορυφή ο Γυμναστικός Κύμης

Με ένα εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός πήρε το ροζ φύλλο αγώνα από την Δόξα με 79-69 και έπιασε κορυφή (μετά την ήττα του Φάρου που έχασε από τον Εθνικό στην παράταση στο κλειστό της Καλλιθέας) ισοβαθμώντας με τον Φάρο στην πρώτη θέση.
Η ομάδα της Κύμης ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο δεκάλεπτο που προηγήθηκε με 13 πόντους διαφορά (26-13). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Δόξα ανέκαμψε και μείωσε την διαφορά κλείνοντας την ψαλίδα του σκορ με ημίχρονο 46-41.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Κύμη κυριάρχησε 21-15 αυξάνοντας και πάλι την διαφορά.
Το τελευταίο δεκάλεπτο κράτησε την διαφορά που είχε (12-13) και τελικά πήρε την νίκη με 79-69.
Γυμναστικός Κύμης: (Μπρατσιάκος):
 Τουτζιαράκης 17, Αράπης, Σιγκούνας 11, Κακιούζης 2, Παπαντωνίου 4, Καρινιάουσκας 10, Κατράνας 6(2), Ψαθάς, Γκιζογιάννης 13(1), Μιλόσεβιτς 12(2), Κωνσταντακόπουλος 2, Λόλας 2