Νίκη βάλσαμο η Δροσιά 2-1 το Αυλωνάρι

Νίκη που ισοδυναμεί  με μεγάλη βαθμολογική ανάσα πέτυχε η Δροσιά στο γήπεδο της επί του μαχητικού Αυλωναρίου με 2-1.Το μάτς είχε συναρπαστική εξέλιξη μιάς και κρίθηκε 6 λεπτά πριν το τέλος με γκολ του Κάραλη ο οποίος χάρισε μια υπερπολύτιμη νίκη για την ομάδα του Γιάννη Μπασούκου.Το σκόρ άνοιξε στο 18' με πολύ ωραίο σουτ του Αντωνιάδη που νικησε τον πολύ καλό Πετράκη.Στο 28' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον αγέραστο Βογιατζή που ελίχθηκε έξοχα και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Οικονομίδη.Στο 35' ο Μακρής γύρισε την μπάλα μετά απο συνεργασία με τον Βογιατζή όμως κανείς δεν βρέθηκε στην πορείατης μπάλας.Για να κλείσει το ημίχρονο με μιά εντυπωσική επέμβαση του Πετράκη σε δυνατό σούτ του Φρυγανά.
Στο β' ημίχρονο το μάτς απέκτησε έντονο ενδιαφέρον καθώς το Αυλωνάρι καθε άλλο παρά παθητική στάση κράτησε ,έβγαινε εξαιρετικά στην επίθεση χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.Μία στο 53' όταν ο Μακρής προ κενής εστίας αστόχησε απελπιστικα και στο 74' όταν έφυγε μόνος του ο Βογιατζής και προ του Οικονομίδη έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Λίγο πρίν ο Λίφο είχε σημαδέψει την συμβολή των δοκαριών.Για να φτάσουμε στο 84' όταν ο Κάραλης βρέθηκε αφύλακτος μέσα στην μεγάλη περιοχή κάνοντας με δυνατό σουτ το 2-1.Στις καθυστερήσεις υπήρξε μικρο συμπλοκή με τον Φρυγανά του Αυλωναρίου να δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα.