Με ανατροπή η Θήβα 5-2 τον Αίολο στο Καρπενήσι

Στο Καρπενήσι η Θήβα επικράτησε του Αιόλου με 5-2 αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 μέχρι το 69’. Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου εμφάνισε δυο πρόσωπα στο ματς. Ένα κακό στο πρώτο ημίχρονο και ένα πολύ καλό στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τελευταίο 20λεπτο. Ο Αίολος όσο άντεχε ήταν αρκετά αξιόμαχος. Για την ομάδα του Γιώργου Λάμπρου από δυο γκολ πέτυχαν οι Τσομπάνης και Βεζιρτζόγλου και ένα ο Γκαράνης. Με τη νίκη αυτή η Θήβα εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση του ομίλου.

Στο 4' Κάθετη μπαλιά του Τόσκα και ο Μεταξούλης κάνει το 1-0 για τον Αίολο.
Στο 12'  Καλή ευκαιρία για τον Αίολο με το Μεταξούλη να κάνει το σουτ και τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
 Στο 24' ο Νικολάου πάσαρε στο Στύλα και αυτός με πλασέ έκανε το 2-0 για τον Αίολο.
 Στο 29'  Ο Βυλλιώτης από κοντά για τη Θήβα δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με τους αμυντικούς του Αιόλου να διώχνουν.
 Στο 33'  Σουτ του Τσομπάνη για τη Θήβα, η μπάλα άουτ.
 Στο 39' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βεζιρτζόγλου, μπλόκαρε ο Κόκκοτας.
 Στο 44'  Κόρνερ του Παπαχαραλάμπους, κεφαλιά του Βυλλιώτη, η μπάλα άουτ.
το 62'  62’ Σουτ του Βεζιρτζόγλου, σε κόρνερ ο Κόκκοτας.
 Στο 69' Ο Τσομπάνης μείωσε σε 2-1 για τη Θήβα.
 8Στο 81' Ο Παναούλης έκανε την ασίστ στο Γκαράνη και αυτός ισοφάρισε σε 2-2 για τη Θήβα.
 Στο 82' ο  Τσομπάνης στην αντεπίθεση έκανε το 2-3 για τη Θήβα.
 Στο 86'  Ο Βεζιρτζόγλου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-4 για την ομάδα του Γιώργου Λάμπρου.
 Στο 89'  Ο χορός των γκολ για τη Θήβα συνεχίζεται. 2-5 με Βεζιρτζόγλου και πάλι που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.