Δεν τα κατάφερε ο Ηρακλής Χαλκίδας

Την ήττα γνώρισε ο Ηρακλής Χαλκίδας από την Κηφισιά με 0-3 σετ σε 75΄ στην πρεμιέρα του β΄ομίλου του Λίγκ καπ που διεξάγετε στο κλειστό της Κανήθου.
Οι παίχτες του Σ.Γκολίτση έχοντας πολλά προβλήματα στην υποδοχή δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Κηφισιά η οποία είχε σε μεγάλη βραδιά τον Γιορντάνοφ που με 20 πόντους ήταν ασταμάτητος.
Στα 2 πρώτα σετ ο Ηρακλής Χαλκίδας δεν μπόρεσε να ακολουθήσει στο σκορ την ομάδα των βορείων προαστίων και τα έχασε με 15-25 και 16-25
 Στο 3ο σετ οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 21-20 όμως οι άσσοι του Παπαγγελόπουλου έδωσαν το σετ στους φιλοξενούμενους και μαζί την νίκη με 0-3 σετ.
Να τονίσουμε ότι η Κηφισιά την περσινή περίοδο τερμάτισε στην 4η θέση και διαθέτει μία από τις καλύτερες ομάδες στην Volleyleague.

Ηρακλής Χαλκίδας:(Γκολίτσης)
 Τάπια Κανέλλος Φέρελ Κλότσκο Κασάμπαλης Γκόρτσιανουκ Παπαδημητρίου (λ)

Κηφισιά:(Αρσενιάδης)
Χριστοφιδέλης Μουρούτης Παπαγγελόπουλος Πούλκο Γιορντάνοφ Ταμπουρατζής(λ)