Δύστος - Ζάρητρα 3-2

Την νίκη πήρε ο Δύστος στην έδρα του επικρατώντας με 3-2 του ΑΟ Ζάρητρα σε ένα αγώνα κακό στο πρώτο μέρος με τα πέντε γκολ του αγώνα να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.
Κακό το πρώτο μέρος με ελάχιστες ευκαιρίες χωρίς κάτι το ιδιαίτερο έστειλε τις ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια 0-0.
Στην επανάληψη ανέβηκαν οι γηπεδούχοι πίεσαν τους φιλοξενούμενους και στο 52' άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Πηρουνάκη 1-0.
Στο 68' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους και πάλι με δυνατό σουτ του Πηρουνάκη 2-0.
Στο 75' ο Δύστος με τον Αντώνενα τριπλασίασε τα τέρματα του.
Η συνέχεια ανήκε στα Ζάρητρα που στο 80' με γκολ που πέτυχε ο Γ. Ντόβολης μείωσαν σε 3-1 και στο 87' με τον Ανδρέου μείωσαν ακόμα περισσότερο 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης στο Δημ. Γήπεδο Δύστου