Επαγγελματική νίκη ο Κεραυνός Χαλκίδας

Με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο τέλος ο Κεραυνός Χαλκίδας πήρε επαγγελματική νίκη από τον αξιόμαχο Πισσώνα με 2-0 που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στο 5' οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή του Κουζούλογλου άνοιξαν το σκορ.
Η συνέχεια δεν είχε αξιόλογες φάσεις και το ημίχρονο τέλειωσε με τον Κεραυνό να προηγείται.
Στην επανάληψη και πάλι οι φάσεις ήταν λιγοστές μπροστά από τις δύο εστίες και στο 85' ο Κεραυνός διπλασίασε τα τέρματα του με πλασέ του  Αντωνίου 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.
Στο 44' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μεσαρτζίδης για τον Κεραυνό , ενώ στο 75' επίσης με 2η κίτρινη το δρόμο για τα αποδυτήρια είδε και ο Μαρμαρινός του Πισσώνα.