Mοιράστηκαν τα πάντα στην Καστέλλα

Σε ένα αγώνα που κυριάρχησαν  νεύρα,δυνατές μονομαχίες, και πολλές αψιμαχίες,  Καστέλλα και Αρτάκη ήρθαν ισόπαλοι 1-1 μοιράζοντας βαθμούς και εντυπώσεις.
Μόλις στο 2' λεπτό ο Μπασινας σέντραρε στην περιοχή οΤσουτσης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, το γκολ ακυρώθηκε ως of side.
Στην συνέχεια η φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας απέναντι στην ομάδα του Νίκου Κιαπεκου που περίμενε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.
Στο 6' ο Μιχαλας σούταρε και ο Κηροπουλος με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ.
Τέσσερα λεπτά αργότερα άλλο ένα καλό σουτ με καλές προϋποθέσεις από τον Μαστροκώστα έφυγε άουτ.
Στο 43' Ο Σπανός γέμισε στην περιοχή της Αρτάκης ο Μαντας με τον Μπασινα διεκδίκησαν την μπάλα ο Μπασινάς βρέθηκα στο έδαφος και ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι.
Ο Κηρόπουλος από έντεκα βήματα έκανε το 1-0.
Στο 55' ο Μπασινας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο 56' ο Μπασούκος βρέθηκε μόνος απέναντι απόν τον Κηρόπουλο και με πλασέ έκανε το 1-1.
Στο 65' ο Κηρόπουλος απογειώθηκε στο σουτ του Μαστροκώστα και έδιωξε σε κόρνερ.
Στο 77' ο Μήτρου σε ανεπανάληπτο τετ α τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσάμαρη
Ένα λεπτό αργότερα σε αντεπίθεση για σεμινάριο από τους παίχτες της Καστέλλας ο Μήτρου έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσάμαρη.
Δυο λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Μαστροκώστας δεν κατάφερε να νικήσει τον Κηρόπουλο.
Το τελικό σφύριγμα βρήκε τους αντιπάλους να διαμαρτύρονται στον διαιτητή μάλλον αδικαιολόγητα και τις αψιμαχίες να συνεχίζονται μέχρι τα αποδυτήρια.