Ήττα για την Κύμη από τα Τρίκαλα 76-58

Την ήττα γνώρισε ο Γυμναστικός από τα Τρίκαλα με 76-58 για την εμβόλιμη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ντέρμπι ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο με την ομάδα της Κύμης να το κλείνει προηγούμενη με 27-29.
Στο τρίτο δεκάλεπτο τα Τρίκαλα κάλυψαν την μικρή διαφορά και προηγήθηκαν με 55-45. Η τελευταία περίοδος δεν ήταν καλή για την Κύμη με αποτέλεσμα τα Τρίκαλα να αυξήσουν την διαφορά και μάλιστα να καλύψουν και την διαφορά της ήττας τους με 11 πόντους του πρώτου γύρου. Τελικό αποτέλεσμα 76-58 υπέρ των Τρικάλων.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 27-29, 55-45, 76-58

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιάννης Καστρίτης): Κάφεϊ 11(1), Μπιρούτα 11, Τσαγκαράκης 9(2), Μπάρλοου 14(2), Χότον 6, Λίποβι 8(1), Εζιούκου 2, Πουλιανίτης 5(1), Καλλές, Καλογιαννίδης, Βαρυτιμιάδης, Μανωλόπουλος 10(2).

ΚΥΜΗ (Βασίλης Μπρατσιάκος): Συγκούνας 10, Τσούπκοβιτς 7(1), Στάματης 10, Πάλμπλαντ 11(3), Όρτον 10, Κατράνας, Τζόλος, Κούκουλας, Κωνσταντακόπουλος, Κοστόφ, Ντίξον, Τουντζιαράκης 10