Σαν σήμερα 8 Απριλίου 2017: Νίκη παραμονής το Αυλωνάρι στην Αρτάκη 2-0 τον ΑΟΝΑ

Νίκη που κατά μεγάλο βαθμό του εξασφαλίζει την παραμονή σημείωσε το Αυλωνάρι επικρατώντας με το καθαρό 2-0 μέσα στην Αρτάκη επί του ΑΟΝΑ.
Η ομάδα του Γ. Μπασούκου είχε πάθος και δεν άφησε τους γηπεδούχους να είναι απειλητικοί.
Μάλιστα στο 28' μετά από σέντρα στα καρέ του Μώρου ο Καραμπίνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ 0-1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν αλλά δεν κατάφεραν μέχρι την λήξη του ημιχρόνου να δημιουργήσουν απειλή στην εστία του Κότσαρη.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν κέρδισαν πέναλτι στο 50' που εκτέλεσε ο Μαστροκώστας στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Στο 75' το Αυλωνάρι κλείδωσε την σημαντική αυτή νίκη με πλασέ του Τόμας που έγραψε το 0-2.
Στο 68' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μπαλαμπάνης ενώ στο 85' ο Βασιλείου Δ που είχε βγει αλλαγή στο 82'.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Αυλωναρίου έχασαν τρεις μεγάλες ευκαιρίες να αυξήσουν ακόμα περισότερο το σκορ αλλά ήταν άστοχοι.