Φιλικα 2-0 τα Κόσκινα τον ΑΟ Κανήθου

Σε ένα εξαιρετικό ποιοτικό φιλικό αγώνα ο ΑΟ Κοσκίνων επικράτησε με 2-0 του αξιόμαχου ΑΟ Κανήθου.
Οι γηπεδούχοι βάζοντας την μπάλα κάτω έκαναν πολύ καλούς συνδυασμούς ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.
Από την άλλη πλευρά ο ΑΟ Κανήθου παρουσίασε ένα καλά δουλεμένο σύνολο αν και αρχή ακόμα της προετοιμασίας και είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα απειλητικός.
Στο 16' τα Κόσκινα άνοιξαν το σκορ με κοντινό γυριστό σουτ του Κοκκάλα 1-0.
Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Παριανός με κεφαλιά πέτυχε το 2-0 ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μήτρου.
Οι δυο προπονητές σίγουρα έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα αφού ο αγώνας είχε τεχνική και ποιότητα.