Οι Shaolin το 2ο εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά μπάσκετ Αυλωνάρι 2017

Oi Shaolin πήραν το 2ο εισιτήριο για τον τελικό της Κυριακής που ολοκληρώνει την μεγάλη γιορτή του μπάσκετ στο Αυλωνάρι.
Στον δεύτερο ημιτελικό πήραν την νίκη με 79-66 από τους kima και σφράγισαν το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης.

Εξαιρετικός σε ποιότητα ο ημιτελικός έφερε από την αρχή σε θέση οδηγού τους Shaolin που έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με 26-15 να προηγούνται.

Στην δεύτερη περίοδο ανέβασαν την διαφορά παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ και το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά με 49-35.

Οι kima δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και η λήξη του 3ου δεκαλέπτου τους βρήκε πίσω με 17 πόντους 46-63.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν τυπική διαδικασία με τους Shaolin να συντηρούν την διαφορά και να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 79-66.

Στο τελικό της Κυριακής στις 21:30  Shaolin - Αυλωνάρι και στον μικρό τελικό στις 19:30 Kima - Ditroit Histons, ολοκληρώνουν την λήξη της μεγάλης γιορτής. Το τουρνουά μπάσκετ Αυλωνάρι 2017.