Αναβαίνει ο Όλυμπος 1-0 τον Ελλήσποντο

Ένα γκολ στο 2ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει ο Όλυμπος Γυμνού την νίκη από τον αξιόμαχο Ελλήσποντο και τους τρεις βαθμούς πίνοντας τους 13 βαθμούς στον πίνακα της βαθμολογίας.
Με γκολ ξεκίνησε ο αγώνας όταν στο 2' μετά από σέντρα οι αμυντικοί του Ελλήσποντου απέκρουσαν προσωρινά με την μπάλα να φθάνει στον Σταματούκο που από κοντά πλάσαρε τον Αγριόδημο γράφοντας το 1-0.
Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με τις δύο ομάδες να αναλώνουν το χρόνο τους σε παιχνίδι κέντρου χωρίς ευκαιρίες.
Η πρώτη ουσιαστική απειλή για τους γηπεδούχους ήταν στο 42' σε σουτ από καλή θέση του Νάτση που ήταν άστοχο.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους αλλά ήταν ακίνδυνοι και δεν μπόρεσαν να απειλήσουν αλλά όταν χρειάστηκε ο Μωραίτης δήλωσε παρόν.
Στο 69' οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μακρή να διπλασιάσουν το σκορ, ενώ στο 85' ο Ελλήσποντος έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει.
Στο 87' ο Ελλήσποντος έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής με 2ης κίτρινης του Νάτση.