Μαρμάρι - Δύστος 2-0 (δελτίο τύπου)

Μετά από ένα αμφίρροπο αγώνα το Μαρμαρι νίκησε με σκορ 2-0 την πολύ καλή ομάδα του Δυστου.

Στο α' ημίχρονο το Μαρμαρι είχε την κατοχή της μπάλας και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Μπαρολα με αποτέλεσμα στο 22' ο Ποδάρας με πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Διακακη έκανε το 1-0.

Το ημίχρονο τέλειωσε με το Μαρμαρι να χάνει 2-3 ευκαιρίες ακόμη.

Στο B'ημίχρονο ο Δυστος ανέβασε την απόδοση του και πίεσε την εστία του Αράζου χωρίς όμως κάτι επικίνδυνο για την εστία του.

Στο 65' ο Ιωαννιδης μόνος προ του Μπαρολα έχασε κλασσική ευκαιρία για να κάνει το 2-0 κάτι που πέτυχε ο Ποδάρας στο 71'με σουτ και κόντρα σε αμυντικό.