Διπλό ο ΑΟ Σκύρου μέσα στις Κονίστρες (φωτό)

Σημαντικό διπλό πήρε ο ΑΟ Σκύρου μέσα στην Βρύση επί του ΑΟ Κονιστρών με 3-2 σε ένα αγώνα που οι Σκυριανοί προηγήθηκαν, οι Κονίστρες έκαναν την ανατροπή αλλή και πάλι οι Νησιώτες προηγήθηκαν και κράτησαν την σημαντική αυτή νίκη.

Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας με αναγνωριστικές μπαλιές και στο 14' στην πρώτη επίθεση της Σκύρου ο Καραμπίνης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ 0-1.
Οι Κονίστρες αντέδρασαν και κατάφεραν γρήγορα να ισοφαρίσουν στο 18' όταν ο Πετρογιάννης Κ με κοντινό πλασέ σημείωσε το 1-1.
Παιχνίδι κέντρου για την συνέχεια με μια ελαφρά πρωτοβουλία των Κονιστρών χωρίς όμως απειλές για την εστία της Σκύρου.
Στο 36' η ομάδα των Κονιστρών πήρε εκ νέου το προβάδισμα με γκολ που σημείωσε ο Πίγκος διαμορφώνοντας το 2-1 σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη με το ξεκίνημα η Σκύρος ισοφάρισε στο 52' με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Τσελεπής 2-2.
Στο 68' η Σκύρος πήρε εκ νέου το προβάδισμα με πλασε του Καρμπίνη Ι που σημείωσε το 2-3.
Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι με τους Σκυριανούς να κρατούν το διπλό μέσα στην Βρύση.