Νίκη με μεγάλη αξία ο Λήλας 1-0 τον Παντριαδικό

Μεγάλης βαθμολογικής αξίας νίκη πέτυχε στο Βασιλικό ο Λήλας επί της Τριάδας με 1-0 μειώνοντας
στους 4 τους βαθμούς την διαφορά που τον χωρίζουν από την Ερέτρια.
Οι γηπεδούχοι με πολύ άγχος δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση της ηρωικής Τριάδας η οποία έπαιζε με 10 παίκτες από το 23 μετά από την αποβολή του Καραντάκη.
Στο πρώτο  ημίχρονο ο Λήλας είχε την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 30' όταν μετά από ωραία προσπάθεια από αριστερά του Τσομπάν
η και σέντρα ο Καραχάλιος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην ρίζα του δεξιού δοκαριού .
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γ.Λάμπρου έβαλε όλα του τα όπλα χτυπώντας κατά ριπάς την άμυνα της Τριάδας που με μπροστάρη τον Τσαλιαγκό κρατούσε γερά .
Όμως στο 72΄λύθηκε ο γόρδιος δεσμός από τον Μαστροκώστα που νίκησε στον αέρα την άμυνα της Τριάδας και τον Ευαγγελινό κάνοντας μετά από σέντρα του Παλαιολόγου το χρυσό 1-0.
Δίκαιη η νίκη του Λήλα που προσπαθεί να κάνει την μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Ερέτρια αφού έχει να την υποδεχθεί στο Βασιλικό στον δεύτερο γύρο.
Από την μεριά της η Τριάδα το πάλαιψε παρότι με 10 παίκτες και έδειξε ότι θα παλέψει μέχρι τέλους για την σωτηρία.
Πολύ καλή η διαιτησία των Παπαποστόλου,Δελχά και Παππά.