Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς: Ωρεοί - Κεχριές 2-2

Για την 19η αγωνιστική της Β΄ Κατηγορίας, στο ντέρμπι της Β΄ κατηγορίας μεταξύ Ωρεών και Κεχριών, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και δεν άλλαξε έτσι η βαθμολογική τους διαφορά.
Οι Ωρεοί μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους, με τον Ακράτητο Κεχριών να κάνει ξαφνικές αντεπιθέσεις, να πετυχαίνει πρώτος γκολ και να πηγαίνει για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με πλεονέκτημα.
Στο δεύτερο μέρος οι Ωρεοί πίεσαν τις γραμμές του Ακράτητου και μέσα σε πέντε λεπτά έκαναν την ανατροπή.
Το αποτέλεσμα κρατήθηκε μέχρι και το 93΄, όπου ο Ακράτητος μετά από πίεση που άσκησε, έφερε το παιχνίδι στα ίσια δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Φάσεις και γκολ

15΄ Σουτ του Μούστου διώχνει με ένταση ο Πορτσίδης.
17΄  Ο Μαυρούστικος αποκρούσει σουτ του Αλεξίου.
25΄ Κεφαλιά του Ενέχ τερματίζει λίγο άουτ.
31΄  Σε αδράνεια της άμυνας των Ωρεών ο Αλεξίου βρέθηκε τετ α τετ με τον Μαυρούστικο και δεν δυσκολεύτηκε να βρεί τα δίχτυα του και να ανοίξει το σκορ, 0-1.
35΄ Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ενέχ προσπάθησε να διώξει και η μπάλα τράνταξε το κάθετο δοκάρι του Μαυρούστικου.
55΄ Πάσα του Τζαφεράι στον Ενέχ και αυτός στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Πορτσίδη.
64΄ Μετά από κόρνερ του Ασαμόα ο Ενέχ  με το κεφάλι βρίσκει στόχο και φέρνει το παιχνίδι στα ίσια, 1-1.
69΄ Ο Πανώφ με φάουλ βρίσκει το οριζόντιο του Πορτσίδη, η μπάλα στρώνεται στον Ενέχ  που από κοντά δίνει κεφάλι στους Ωρεούς, 2-1.
79΄  Ο Σταματονικολός βλέπει δεύτερη κίτρινη και εγκαταλείπει τον αγωνιστικό χώρο, αφήνοντας την ομάδα των Ωρεών με 10 παίκτες.
88΄ Μακρινό σουτ του Αλεξίου βρίσκει την συμβολή των δοκών του Μαυρούστικου.
93΄ Ο Στεφανίδης με ξαφνικό σουτ βρίκει τα δίχτυα του Μαυρούτσικου και έτσι  σώζει την ομάδα των Κεχριών από την ήττα, 2-2.

Α.Ο. Ωρεών:
Μαυρούτσικος, Τζαφεράι, Σταματονικολός, Καραπάνος, Βασιλείου, Αθανασίου, Μούστος,
Μαυρούτσικος Ι., Ασαμόα, Πανώφ (85΄ Αναγνωστάκης), Ένεχ

Ακράτητος Κεχριών:
Πορτσίδης, Αχματσιώτης, Γιακουμάκης, Κοντάκης, Σταμούλος, Παπαδημητρίου, Σάκοβ (66΄ Κοκκίνης), Γεωργίου, Γεωργατζής, Αλεξίου, Στεφανίδης

Διαιτητής: Παπακυριάκος
Βοηθοί: Ρουμπής – Ιωάννου

Δείτε τα τρία από τα τέσσερα γκολ, όπως τα κάναμε Live στο FaceBook, ενώ πιό κάτω ακολουθεί φωτορεπορτάζ