Ακαδημία Ιστιαίας - Ταξιάρχης: 1 - 1

Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄Κατηγορίας, η Ακαδημία Ιστιαίας φιλοξένησε στην έδρα της τον Ταξιάρχη, σε ένα αγώνα που τελείωσε ισόπαλος 1-1.
Η ομάδα της Ακαδημίας μπήκε δυνατά στο γήπεδο και σχεδόν σε όλο τον αγώνα είχε την πρωτοβουλία αλλά και τις ευκαιρίες, ανοίγοντας το σκορ στο 18΄.
 Ο  Ταξιάρχης στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να αντιδράσει και να ισορροπήσει, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει.
Η πρώτη ευκαιρία του αγώνα ήταν για τους φιλοξενούμενος, με τον Γκαμίλη στο 2ο λεπτό να σουτάρει  λίγο άουτ, με την Ακαδημία να απαντά στο 5΄ με τον ίδιο τρόπο με τον Κουκούρα.
Στο 18΄ ο Γοργομάτης εκτελεί κόρνερ και ο Νίκος Παπανδρέου με κεφαλιά από κοντά βρίσκει τα δίχτυα του Μουρίδη, 1-0.
Στο 45΄ ο Δήμου κερδίζει πέναλτι από τον Γκαμίλη και αναλαμβάνει να σουτάρει από την άσπρη  βούλα, με τον Μουρίδη όμως να του λέει «όχι» με μια εκπληκτική εκτίναξη – απόκρουση.
Στο 73΄ο Γκαμίλης εκτελέι κόρνερ και ο Δαρζέντας με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ ο ίδιος στο 78΄ μέσα από την περιοχή φέρνει το παιχνίδι στα ίσια, 1-1.
Στο 84΄ κεφαλιά του Κουκούρα στέλνει την μπάλα στο πάνω μέρος των διχτυών του Μουρίδη.